کار کردن در خونه، رؤیایی با امتیازات فوق العاده. در این رویا فایدهایی مثل نبود احتیاج به حضور فیزیکی در محل کار یا پوشیدن لباس رسمی، رنگ واقعیت به خود میگیره. پس تعجبی نداره که افراد زیادی تمایل داشته باشن، به جای حضور در محیط کار، از خونه، کارای شون رو بکنن.اما از طرفی، این مهمه که مرزهایی واسه انجام کار و زندگی معمولی در خونه قائل شیم، تا روالِ کاری منظم و قابل قبولی بسازیم و همیشه باانگیزه باشیم. در این مقاله با ۱۰ نکته طلایی واسه کار کردن در خونه و داشتن کار و کاسبی خونگی آشنا میشید.

 

واسه اینکه کار کردن در خونه واسه شما موفق باشه، در این مقاله ۱۰ پیشنهاد داریم که به شما کمک می کنه تا به طور همیشگی، منظم و با انگیزه در خونه، کارتون رو انجام بدین.

۱. انتخاب قسمتی از خونه به عنوان محل انجام کار

اگه شما اتاق کار یا حتی میز کوچیکی مخصوصِ کار دارین، حتما اونو فقط واسه همین کار در نظر بگیرین. در این صورت، راحت تر می تونین کار کنین و در آخر روزِ کاری، بدون اینکه کار و زندگیِ شخصی تون با هم تداخل پیدا کنه، کار رو تموم کنین. مکانی رو انتخاب کنین که از هیاهو به دور باشه، حتی می تونین گوشه ای از پارکینگ یا زیرزمین رو به عنوان دفترِ کار انتخاب کنین.

۲. در ساعتای مشخصی کار کنین

۱۰ نکته واسه کسائی که می خوان کار و کاسبی خونگی داشته باشن " آموزشی

ساعتای کاریِ منظمی رو واسه خود در نظر بگیرین. دست شما در این انتخاب بازه، هر ساعتی که واسه تون راحت تره درنظر بگیرین. در این ساعتا، خود رو موظف به انجامِ کار بدونین، طوری برنامه ریزی کنین که هم به موقع سرِ کارتون برید و هم به موقع محلِ کار رو ترک کنین. این کار به شما کمک می کنه تا بین کار و زندگی خود، مرزهایی داشته باشین.

۱۰ نکته واسه کسائی که می خوان کار و کاسبی خونگی داشته باشن " آموزشی

۳. فعالیتای کاری رو به طور منظم ثبت کنین

شما جایی کار می کنین که بیشترِ اوقات رئیس و همکاران تون رو نمی ببینن، پس مهمه که حضورِ خود رو به طور منظم ثبت کنین. واسه تأیید دریافتِ رسیدها، ایمیل ارسال کنین، با همکارتان واسه هماهنگی در پروژه تماس بگیرین و اعلام کنین در طول روزِ کاری در دسترس هستین تا در صورت احتیاج با شما در تماس باشن.

۴. زمانی رو واسه صرف ناهار در نظر بگیرین

۱۰ نکته واسه کسائی که می خوان کار و کاسبی خونگی داشته باشن " آموزشی

زمانی واسه صرف ناهار یا واسه زمان استراحت در نظر بگیرین. واسه صرف ناهار بیرون برید یا غذایی سفارش بدین و یا غذایی رو که دارین، گرم کنین. قبل از بازگشت، واسه ادامه کار، انرژی خود رو بازیابی کنین. می بینین که بقیه ی روزِ کاری بسیار راحت تر سپری می شه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱۰ نکته طلایی واسه مدیریت زمان که هرکی باید بدونه

۵. عادتای کاری رو تغییر ندین

در برابر وسوسه ی بیشتر کار کردن یا گرفتن پروژه های بزرگ تر در ساعتایی که در خونه کار می کنین، مقاومت کنین و به جدول زمان بندیِ همیشگی ، وفادار بمونین.

۶. ساعتای ترک کار رو به کمه کم کم کنین

۱۰ نکته واسه کسائی که می خوان کار و کاسبی خونگی داشته باشن " آموزشی

شاید، بخواهید واسه سبُک کردن برنامه ها در آخر هفته، ساعتایی رو درزمان روز از محل کار خارج شید، اما دیگر از شهر خارج نشید. ممکنه در بین ساعتای کاری، ایمیل یا تماسِ پیش بینی نشده ای داشته باشین و یا وضعیتی پیش بیاد که مجبور شید فورا در محل کارتون حاضر شید. سعی کنین زمانِ خروج از محلِ کارتون رو به ساعتِ ناهار یا استراحت موکول کنین و یا خروج خود رو به اعضای تیم آگاهی بدین و بگید که واسه جبران زمانی که نبوده اید به زودی کارتون رو تکمیل می کنین.

۷. روال عادی زندگی تون رو حفظ کنین

کارای عادی روزانه مثل صرف صبحانه، خرید یا شام خوردن رو کنار نذارین . هر کاری رو سر جایِ خودش نگه دارین، درست مثل زمانی که به محل کار خود می رفتید، اینطوری خیلی زود از کار کردن در منزل خسته و عصبی نمی شین.

۸. کمه کم روزی یک بار از خونه خارج شید

۱۰ نکته واسه کسائی که می خوان کار و کاسبی خونگی داشته باشن " آموزشی

با وجود راحتیِ خرید آنلاین و تحویلِ اجناس درب منزل، بازم اگه شد، پیاده روی رو ترک نکنین. شاید در خونه ماندن واسه شما راحت تر باشه اما سعی کنین واسه خرید، پیاده روی یا حتی رانندگی از خونه خارج شید.

۹. واسه نگهداری از کودکان و کارای جانبی داوطلب نشید

با اینکه شما در خونه هستین اما از مراقبت از کودکان یا حیوانات خونگی در ساعتای کاری پرهیز کنین. گرچه که کار خداپسندانه ایه اما همیشه ممکنه احتیاج باشه تا ساعتایی رو روی کار خود تمرکز داشته باشین. در ساعتایی رو که قبلا صرف رفت و اومد می کردین، می تونین این کارا رو انجام بدین و به بقیه کمک کنین.

۱۰. مثل حرفه ایا عمل کنین

اینکه شما در منزل کار می کنین، دلیل نمی شه که لباس راحتی بپوشید یا لباس مناسب واسه دیدارهای کاری نداشته باشین. اگه منظم و خوش پوش باشین، تماسای کاری رو به طور حرفه ای تر دنبال می کنین و نتایج بهتری دارین. اینکه در منزل نشسته اید و لباس راحتی پنهون اید دلیل نمی شه بیشتر از حد در تماسای کاری هم احساس راحتی کنین.

برگرفته از : rd.com

شغلی رو انتخاب کن که عاشق اون هستی، اون وقت حتی یک روز هم در زندگیت مجبور بخای بود کار کنی


۴۰۰۰۰تومن


۲۰۰۰۰تومن

دسته‌ها: آموزشی