مدیریت مالی واسه بیشتر زن و شوهرا یک چالشه. از اونجا که ضرورت باخبر شدن از اهمیت یکی کردن داراییا تا زمان بروز اولین اختلاف بر سر مسائل مالی احساس نمی شه، این نوع اختلاف به یکی از عادی ترین دلایل اختلافات زناشویی بدل شده، اما نگران نباشید، در این مقاله نشون میدیم رابطه رو راست و برنامه ریزی هوشمندانه می تونه جلوی این اختلافات رو بگیره. هیچوقت واسه اصلاح روشای نادرست مدیریت مالی دیر نیس.

۱۰ نکته مدیریت پول و هزینه که زوج ها باید بدونن " آموزشی

 

۱۰ نکته مدیریت پول و هزینه که زوج ها باید بدونن " آموزشی

پول موضوع بسیار حساسی در یک رابطه. پول مسائلی مثل غرور، توانایی تأمین زندگی همدیگه و کار کردن با محدود کردنای مشخصِ خودتون رو شامل میشه. پول می تونه ایجاد و خو و موقعیتا رو خوب یا بد کنه، یا بدتر از همه، وقتی به درستی به مسائل مالی رسیدگی نشه، باعث کمرنگ شدن احساسات شه.

۱۰ نکته مدیریت پول و هزینه که زوج ها باید بدونن " آموزشی

زوجای موفق، کاری می کنن که پول در خدمت اونا باشه، نه برعکس. خواه تازه دست به کار شده باشین و خواه چندین ده گذشته باشه، وقتی کار به امور مالی می رسه، مطلع بودن همیشه مهمه. این پیشنهادها رو به شکل حرفه ای یاد بگیرین تا نه فقط شما و همسرتون از عهده ی مخارج زندگی برآیید، بلکه واقعا خوشحال و بادوام زندگی کنین.

۱. صادق باشین و همه چیز رو شفاف بگید

پیش از اینکه بتونین برنامه ای واسه موضوعی داشته باشین، اول باید درباره عادات خرج کردن تون با همدیگه صادق باشین. این به هر دوی شما کمک می کنن تا انتهای راه از عهده ی انتظارات برآیید.

۲. اهداف مالی مشخص کنین

اگه قراره از دید مالی با هم موفق شید، پس مهمه که در یک جهت قدم وردارین. هدف شما اینه که ظرف سه سال به ثبات مالی برسین؟ به یک سرمایه گذاری بزرگ فکر می کنین؟ اگه به جایگاه دلخواه تون در آینده فکر کنین، می تونین واسه امروزتان برنامه بریزین.

۳. هم حساب مشترک و هم حساب جداگونه داشته باشین

داشتن یک حساب مشترک بدین معناست که شما یک پس انداز مشترک دارین که می تونین جهت برداشت واسه چیزایی که واسه هر دوی شما خوبه از اون استفاده کنین. با اینحال، این حساب مشترک منبع مخارج روزانه شما نیس. بهتره واسه مخارج روزانه، حسابای جداگونه واسه خودتون داشته باشین. با این روش، شما آزادیِ داشتن پول خودتون رو دارین، جدای اینکه می تونین واسه اهداف مشترک تون پس انداز کنین.

۴. واسه بودجه با هم تصمیم گیری کنین

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱۰ نکته خیلی مهم واسه موفقیت اینستاگرامی

وقتی زندگی مشترکتان رو با هم شروع می کنین، حتما باید بشینین و درمورد امور مالی صحبت کنین. این به شما امکان پیش بینی چیزایی رو می ده که نیازه پول صرف شون کنین.

۵. حتما پولِ قرضی رو پس بدین

۱۰ نکته مدیریت پول و هزینه که زوج ها باید بدونن " آموزشی

زوج بودن نباید به شما این حق رو بده که از هم پول قرض بگیرین بدون اینکه پس بدین. پس دادن چیزی که قرض گرفتین، مهم نیس چقدر طول بکشه، نشونه ای از احترامه، چیزی که در راه طولانی زندگی بهش حسابی احتیاج دارین.

۶. بر امور مالی و حسابای خود نظارت کنین

تموم سعی خود رو بکنین تا به طور منظم خرج هاتون رو یادداشت کنین، مهم نیس اگه خرج کوچیکی به نظر بیان، در هر صورت باید ثبت شن. دیدن روند هزینه ها و حسابا طی چند روز یا هفته به شما کمک می کنه بودجه و سبک زندگی تون رو برابر اون تنظیم کنین.

۷. همیشه پس اندازی واسه مشکلات پیش بینی نشده داشته باشین

صورتا لازم، جدا از پس اندازه های زناشویی، چیزیه که در صورت بروز هرگونه اتفاق غیر قابل پیش بینی که شما رو مجبور به صرف مبلغ هنگفتی پول در مدت زمان کوتاهی می کنه، به کار میاد. خواه کل هزینه پوشش داده شه خواه نه، داشتن صورتا لازم کمک می کنه هزینه ها رو پرداخت کنین و دوباره به حالت اول بازگشتن رو واسه شما آسون تر می کنه.

۸. از فروشای اقساطی بیشترین حد استفاده رو ببرین

واسه خریدهای بزرگی که پرداخت نقدشان سخته، به دنبال مغازهایی باشین که فروش اقساطی دارن. البته حتما میزان سود تسهیلات رو محاسبه کنین تا با میزانای عادی بازار همخوانی داشته باشه و هیچوقت به نرخی که خود فروشنده اعلام می کنه اعتماد نکنین.

۹. موعد پرداختا رو یادداشت کنین تا از یاد نبرین

از تقویم گوشی تون مناسب استفاده کنین و آخرین مهلت صورت حسابا رو یادداشت کنین، به ویژه اونا که مربوط به بانکه، چون هزینه های جریمه دیرکرد فشار زیادی به کمر اقتصاد خونواده وارد می کنن.

۱۰ نکته مدیریت پول و هزینه که زوج ها باید بدونن " آموزشی

۱۰. در بخش ی استطاعت خود زندگی کنین

دانستن حد و حدود مالی تون به شما آزادی بیشتری می ده، پس تنها در بخش ی بودجه تون خرج کنین.

منبع : femalenetwork.com


دسته‌ها: آموزشی